Tytuł wpisu w pamiętniku odchudzania:
żeby mi się tak chciało jak mi się nie chce


Właśnie, a mi się nic nie chce. Ani się spakować ani nic. Siedzę i myślę co by tu ściemić w robocie bo muszę powiedzić że idę do szpitala, bo pewnie będzie w tym czasie rada semestralna, ale nie mogę podać prawdziwego celu. Kierownikowi było by łatwiej a z dyrektorką tak się nie da! A propo pracy znowu dostałam kolejna umowę ale nawet jej nie czytałam bo pewnie za kilka dni znowu okaże się że trzeba ją zmieniać. Mam ich już z 5 a do każdej po kilka załączników. Normalnie super. Odrazu widać gdzie pracuje.
JUż sobie wyobrażam jak będę wychodziła dziś z domu w jaką rozpacz wpadnie babcia. Matki nie ma już, już nie liczę dni, no poza wczorajszą 5 min wizytą jak zawsze zrobiła awantuę że wszyscy dookoła słyszeli, że niecheciałam dać jej forsy i poszła dalej. Rano juz przyszłi znowu jej szukać, pewnie najpierw dzwonili ale ja na noc jak jej nie ma to wyłączam tel bo poco mam wysłuchwać tych głupich ich monologów a zresztą i tak nie mogę spać tak jak dziś usnełam dopiero po 3 w nocy a  jaszcze taki tel to już bym miała całą noc bezsenną.
 Jak przyjdzie jeszcze raz gdy babcia będize sama to jej do bo będzie się jej bała, przecierz ona nie zawacha się jej uderzyć tylko mnie się trochę boi.
Wczoraj już się zdecydowałam żeby zadzwonić do kasi kiedyona przyszła, a potem to już mi się odechciało a nawet nie byłam w stanie. Zersztą co ona nie ma swoich problemów tylko będzie słuchać moich.
W tym wszystkim jest jeden mały plus chyba ten dupek się odemnie odczepił bo od soboty cisza i oby tak zostało.
Kostek nie ma w dalszym ciągu czasu dla mnie tzn. dla mojego koma, a ja dziś wyjerzdżam i jak wrócę za tydzień to może być różnie.
Może wrócę tu a może nie.
P.S.
Wczoraj przypomniały mi się tegoroczne wakacje. Chetnie teraz bym tam wróciła.

Tu mieszkałiśmy:







POLSKIE

TATRY
Tatry to najwyższe góry w Polsce. Ten piękny krajobrazowo łańcuch karpacki otoczony jest wokół czterema kotlinami: Podhalem, Orawą, Liptowem i Spiszem. Główny grzbiet biegnie równoleżnikowo; w linii prostej liczy ok. 51 km rozpiętości. Szerokość całego pasma nie przekracza 18 km, a powierzchnia obejmuje ok. 800 km2. Najwyższym szczytem Tatr jest Gerlach (2655 m), kilkadziesiąt wierzchołków sięga powyżej 2000 m. Najwyższym szczytem w Tatrach Polskich są Rysy (2499 m). Tatry dzieli się na trzy części: Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie. Cały obszar Tatr Polskich, Zakopanego i jego najbliższej okolicy można podzielić na kilka rejonów turystycznych. Są to: samo Zakopane, Gubałówka i obszary przyległe, Giewont i obszar Czerwonych Wierchów doliny najbliższe Zakopanemu, Kasprowy Wierch i jego otoczenie , Dolina Kościeliska , Dolina Chochołowska ,otoczenie Hali Gąsienicowej , Dolina Pięciu Stawów Polskich , Morskie Oko i droga doń wiodąca . Najpopularniejsze i najliczniej zwiedzane tereny Tatr Polskich stanowią: kotlina najpiękniejszego jeziora tatrzańskiego - Morskiego Oka, Kasprowy Wierch (1985 m), na który prowadzi jedyna w Polsce w ysokogórska kolej linowa, Dolina Kościeliska - pełna uroku, z ciekawym krajobrazem, właściwym wapiennym obszarom krasowym, oraz górujący bezpośrednio nad Zakopanem szczyt Giewontu (1909 m).

ZAKOPANE
największa i najsłynniejsza miejscowość turystyczna, sportowa i uzdrowiskowa w Polsce, leży u południowych krańców kraju, w rozległej kotlinie, zamkniętej od południa skalnym murem Tatr, od północy zaś osłoniętej wzgórzami Pasma Gubałowskiego. Zakopane ma dziś charakter miasta-uzdrowiska, Na szczególną uwagę zasługują zabytki budownictwa regionalnego (stary kościółek drewniany przy ul. Kościeliskiej, wille "Koliba" i "Pod Jedlami", kaplica w Jaszczurówce) oraz zbiór eksponatów sztuki ludowej w Muzeum Tatrzańskim przy ul.Krupówki. Niezwykle piękny strój górala zakopiańskiego obserwować można w czasie świąt i częstych imprez regionalnych np. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, odbywający się co roku w czasie tzw. Jesieni Tatrzańskiej.

GUBAŁóWKA (1123 m).
Szczyt Gubałówki wznosi się około 300 m ponad samym Zakopanem. Znajdujące się na drugim (zach.) końcu pasma wzniesienie, noszące nazwę Palenica Kościeliska (1198 m), choć nieco wyższe, jest zalesione i rzadko zwiedzane. Gubałówka jest znakomitym punktem widokowym zarówno na Tatry, jak i w kierunku pn. na Podhale, z widniejącymi ponad nim pasmami Beskidu Wysokiego (Babia Góra 1725 m) i Gorców. Opodal szczytu znajduje się górna stacja Kolei Linowo-Terenowej "Gubałówka".Na zach. od szczytu, na wzniesieniu Butorów (1158 m) znajduje się górna stacja Kolei Linowo-Krzesełkowej "Butorowy Wierch", biegnącej od ul. Powstańców Śląskich, która wiąże centrum Zakopanego z Kościeliskiem. Kolej "Gubałówka" została wybudowana w 1938 r. Długość trasy wynosi 1350 m, różnica wzniesień 299 m, czas jazdy 7 min. Na Gubałówkę wiedzie kilka znakowanych szlaków turystycznych pieszych; w zimie od górnych stacji kolei linowych zbiegają nartostrady, pod samym szczytem znajdują się szkółki narciarskie .

KASPROWY WIERCH (1985 m)
Wznosi się na głównej grani Tatr. Poniżej wierzchołka (1985 m), na którym stoi obserwatorium meteorologiczne, znajduje się stacja kolei linowej, z Kuźnic na Kasprowy Wierch. Kolej linową Kuźnice - Kasprowy Wierch zbudowano w latach 1935-36. Stacja dolna Kuźnice, na wyso- kości 1051 m, stacja pośrednia Myślenickie Turnie, na wysokości 1352 m, stacja górna Kasprowy Wierch, na wysokości 1953 m. Największe wzniesienie wagonika ponad terenem ok. 200 m (opodal Kasprowego, ponad Doliną Kasprową). Szybkość jazdy ok. 5 m/sek. Kasprowy Wierch jest punktem wyjścia na szereg szlaków i wycieczek tatrzańskich. W zimie jest głównym ośrodkiem sportu narciarskiego. Z Kasprowego wiodą znakowane szlaki turystyczne: czerwony na Świnicę (2300 m) i dalej jako tzw. Orla Perć, biegnąca grzbietem wznoszącym się od pd. ponad Halą Gąsienicową. Ok. 1 godz. od Świnicy Przełęcz Zawrat (2159 m), z której zejście za znakami niebieskimi na Halę Gąsienicową lub do Doliny Pięciu Stawów Polskich ; żółty - droga zejściowa na Halę Gąsienicową i dalej do Zakopanego ; zielony - grzbietem pomiędzy dolinami Kasprową a Goryczkową na Myślenickie Turnie i stąd do Kuźnic ; czerwony - wiodący granicznym, głównym grzbietem Tatr, z Kasprowego na Czerwone Wierchy.

MORSKIE OKO
Jest pierwszym co do wielkości, a czwartym co do głębokości jeziorem w Tatrach. Powierzchnia Morskiego Oka wynosi prawie 35 ha, długość ok. 860 m, szerokość ok. 560 m, największa głębia 50,8 m. Dno zasłane przy brzegach głazami, ku środkowi żwirem, piaskiem i mułem, widoczne jest dzięki przezroczystości wody do znacznej głębokości. Okoliczne szczyty wznoszą się na ok. 1000 m ponad toń jeziora, wśród nich schowany w lewym kącie doliny wierzchołek Rysów (2499 m) - najwyższy szczyt Tatr Polskich. W wodach jeziora żyją pstrągi. Na morenie zamykającej jezioro od pn. stoi schronisko PTTK. Morskie Oko połączone jest z Zakopanem szosą długości ok. 33 km. Przez góry dotrzeć można do Morskiego Oka różnymi szlakami, z których najpopularniejszy jest szlak przez Zawrat i Dolinę Pięciu Stawów Polskich - znaki niebieskie. Z Morskiego Oka wybiegają szlaki turystyczne: czerwony na Rysy ; zielony (od Czarnego Stawu) na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem (2307 m) . (szlak czasowo zamknięty); żółty przez Szpiglasową Przełęcz (2114 m) ok. 3 godz. do Doliny Pięciu Stawów Polskich; niebieski przez Świstówkę również dg Doliny Pięciu Stawów Polskich . Z Toporowej Cyrhli wiedzie do Morskiego Oka czerwony szlak poprzez Psią Trawkę i Polanę Waksmundzką .