Tytuł wpisu w pamiętniku odchudzania:
CZAS START!!


1 DZIEN DIETY

Tak, tak witam serdecznie, to znowu ja, z kolejnym nadbagazem... wyobrazacie sobie??
Coz, nie ma co narzekac, tylko brac sie do roboty...

Nowe pomiary, ktore bede uzypelniac co miesiac, czyli 23, kazdego miesiaca:

Waga: 67,2 kg
kostka: 21
lydka: 35,5
nad kolanem: 39,5
udo w srodkowej czesci: 51
udo w najszerszym miejscu: 61
biodra: 102
kosci biodrowe: 103,5
pas: 98
talia: 86
pod biustem: 85
biust: 101
szyja: 33
biceps: 31



Gimnastyka:
14.10-15.10: -30 min Billy Blanks
                     - 8 min buns
                     - 8 min arms
                     - 8 min abs
                     - 8 min stretch


Zabiegi kosmetyczne:
- prysznic z szorstka rekawica
- balasmy + masaz masazerem
- pas neopronowy
- basam na wlosy



Ocena nawyków żywieniowych

Twoje nawyki żywieniowe wymagają radykalnej zmiany. Odchudzanie to przede wszystkim zmiana stylu życia, a nie tylko sposobu żywienia. Być może wielokrotne stosowanie różnych diet nie pomaga w kolejnych próbach zrzucania nadprogramowych kilogramów.

Odchudzanie

Odchudzanie najczęściej polega na ograniczeniu kaloryczności posiłków. W takiej sytuacji organizm obniża podstawową przemianę materii, spowalnia metabolizm, oszczędza otrzymywaną energię. Taki stan utrzymuje się jakiś czas nawet po zakończeniu odchudzania. Jednak cztery miesiące to okres w którym tempo metabolizmu powinno się już unormować istnieje więc ogromna szansa, że odchudzanie przyniesie zamierzony efekt.

Siła motywacji

Dieta, choć nie musi być udręką, to wymaga od nas wielu wyrzeczeń oraz ogromnego zaangażowania. Niestety nie uda nam się osiągnąć celu jeżeli nie będziemy mieli wystarczająco silnej motywacji. Jednak z Twoich odpowiedzi wynika, że Ty jesteś odpowiednio zmotywowana/zmotywowany do rozpoczęcia odchudzania. Z takim nastawieniem na pewno osiągniesz sukces. Jeżeli jednak czasem dopadną Cię słabości, to przypomnij sobie powody, dla których chcesz schudnąć, dzięki temu uda Ci się przezwyciężyć wszelkie zachcianki.

Pierwszy posiłek

Za późno zjadasz swój pierwszy posiłek. Śniadanie powinno być spożyte w przeciągu dwóch godzin po przebudzeniu. Powinien to być pełnowartościowy posiłek, dający nam siłę i energię na cały długi dzień. Zbyt długie zwlekanie ze spożyciem pierwszego posiłku ma konsekwencje w ciągłym podjadaniu przekąsek w godzinach popołudniowych.

Ilość posiłków

Jesz zdecydowanie zbyt często. Wystarczy gdy liczba posiłków w ciągu dnia będzie mieściła się w zakresie 4-6. Jest to optymalna ilość, która przy właściwie skomponowanej diecie zapewni wystarczającą ilość zarówno energii jak i innych składników pokarmowych.

Przerwy w jedzeniu

Zdecydowanie zbyt często zjadasz posiłki lub pozwalasz sobie na dodatkowe przekąski. Może to być jedną z przyczyn powstawania otyłości (teraz lub w przyszłości). ?Często, ale mało? to złota zasada. Częste spożywanie dużych objętościowo potraw nie posłuży pozytywnie Twojemu organizmowi. Przeciążasz w ten sposób żołądek i nie pozwalasz mu na odpoczynek. Organizm nie jest w stanie wykorzystać nadmiaru dostarczanego jedzenia, dlatego może odłożyć je w postaci tkanki tłuszczowej.

Złe używki

Mocna herbata i kawa są używkami, których w diecie powinno być jak najmniej ze względu na niekorzystne działanie na układ nerwowy. Ilości, które wypijasz są dopuszczalne oczywiście gdy nie masz żadnych problemów zdrowotnych. Zdecydowane wyeliminowanie mocnej kawy i herbaty powinno towarzyszyć szczególnie przy problemach z nadciśnieniem.


Przydatne rady

  • spożywaj 4-5 małych objętościowo posiłków w jednakowych odstępach czasu, najlepiej co 3-4 godziny,
  • pamiętaj, aby dzień zaczynać od śniadania,
  • ostatni posiłek zjadaj nie później niż 3 godziny przed snem,
  • uprawiaj sport, chodź do pracy na pieszo, spaceruj lub wybierz się od czasu do czasu na rolki lub basen,
  • unikaj słodyczy i alkoholu.

Jeśli zamierzasz się odchudzać, pamiętaj, aby po osiągnięciu celu również zadbać o prawidłowy sposób odżywiania. Warto już dziś o tym pomyśleć. Aby utrzymać ciężką pracą osiągnięty efekt odchudzania nie można wracać do nawyków żywieniowych sprzed diety. Przejście z diety odchudzającej do odżywiania bez ograniczania kaloryczności swoich posiłków należy przeprowadzić powoli z umiarkowanym podejściem. Proces stabilizacji masy ciała powinien trwać od kliku do kilkunastu miesięcy. Im dłużej trwa, tym lepiej, gdyż efekt jest wtedy trwalszy.

Vitalia pomaga w utrzymaniu masy ciała po zakończeniu odchudzania. Aby osiągnięty cel był trwały zastosuj Dietę Trzymaj Wagę opracowaną przez serwis Vitalia. Zobaczysz jak bez uszczerbku na osiągniętych efektach przejść z diety odchudzającej na sposób żywienia bez obniżania kalorii.